home

 

 

 

about us

 

 

 

contact

   
 
 
 
 


Pharos e.V.
Rastatter Str. 22
70499 Stuttgart
Germany

Fon 0711-50436254

E-Mail
 

 
 
 
 
 
 
 

webdesign:
agora-wissen
 

PHAROS e.V. - International Education Projects and Humanitarian Aid

 
 

Loja Plan mbi BE nė Evropėn Juglindore

 

 

 

Pharos e.V. ėshtė qė prej 1 qershorit 2009 njė organizatė zbatuese pėrgjegjėse pėr njė projekt edukimi nė Evropėn Juglindore, i cili mendohet tė mundėsojė pėr tė rinjtė njė ide mė tė qartė pėr procesin e integrimit nė BE.

Instituti pėr Marrėdhėniet me Jashtė (ifa) ka realizuar nė periudhėn gusht 2008 deri maj 2009 njė projekt, ku janė trajnuar drejtues loje nga shtatė vende tė Evropės Juglindore, janė pėrkthyer dokumentat pėrkatėse tė Lojės dhe janė realizaur nė vendet pėrkatėse 6 Loja Plan (shih www.ifa.de).

Pharos e.V. koordinon strukturėn dhe mbėshtetjen e 8 skuadrave me drejtues Loje nė 7 vende dhe mbėshtet nė kėtė iniciativė edhe shoqata vendase, qė kėto tė mund tė ofrojnė Lojėn Plan nė mėnyrė periodike.Dokumentat e Lojės

Titull: Fokus Ballkan - Loja-Plan pėr zgjerimin e BE nė juglindje

Botuesi:

      

Autorėt: Holger-Michael Arndt, Dr. Stefan Rappenglück

E drejta e autorit e kėtyre teksteve mbrohet me ligj. Ata nuk lejohet tė ndryshohen pa u konsultuar mė parė me autorėt si dhe mund tė pėrdoren vetėm pėr qėllime jofitimprurėse nė kuadėr Lojėrave-Plan nė sektorin e arsimit.

- Skenari dhe materialie  [pdf, 209 kb]

- Kėshilli i Bashkimit Evropian  [pdf, 1052 kb]

- Parlamenti Evropian  [pdf, 956 kb]

- Komisioni Evropian  [pdf, 98 kb]

- Vendet qė synojnė anėtarėsimin nė Evropėn Juglindore  [pdf, 625 kb]

- Mediat  [pdf, 45 kb]

- Materialie nė mbėshtetje tė skuadrave tė drejtuesve tė Lojės  [pdf, 668 kb]

 

   
               
   top home about us education humanitarian contact